stěhování

Osvědčené tipy pro stěhování na poslední chvíli

Jak na rychlé stěhování

Možná by vás před několika týdny ani nenapadlo, že už brzy budete bydlet v novém. Nicméně není čas ztrácet ani minutu, proto se podívejte na naše osvědčené tipy, se kterými bude i stěhování na poslední chvíli snadné a bez stresu.

Jak se zabalit na poslední chvíli v kostce:

Zde je několik osvědčených a vyzkoušených tipů, které vám pomohou rychle se zabalit během následujících několika dní:

  • Stěhujte jednu místnost po druhé. Začněte s prostory a předměty, které používáte nejméně. Postupujte k těm, které používáte co nejčastěji. Věci, bez kterých se neobejdete, umístěte do zvláštní krabice a označte si ji.
  • Pro balení křehkých věcí použijte oblečení a prádlo, které máte doma. Ušetříte si čas i peníze.
  • Těžký nábytek zabalte do velkých přikrývek.
  • Není čas na uspořádané balení krabic. Nebojte se naplnit krabice směsicí předmětů.
  • Každou krabici pečlivě označte barevným štítkem podle místnosti. A na každou krabici napište seznam toho, co je uvnitř.
  • Pro balení těžkých předmětů a nádobí používejte kufry a plastové boxy, které máte v domácnosti.
  • Oblečení umístěte do speciální krabice na oděvy i s ramínky.
stěhování

Jak co nejefektivněji zabalit domácnost

Vytvořte si kontrolní seznam pro balení a stěhování

Bez plánu stěhování se neobejdete ani ve chvíli, kdy se stěhujete na poslední chvíli. Naopak. Zde je kontrolní seznam ještě důležitější. Napište si do něj všechno, co potřebujete vyřídit. Nezapomeňte si poznamenat důležité termíny. Tak se můžete soustředit na balení a jednoduše odškrtávat vyřízené úkoly.

Připravte si svůj nový domov

Dříve, než se nastěhujete, je třeba na nové adrese zařídit přepis energií, vyřízení smlouvy a pojistky, zajištění nejdůležitějších stavebních úprav. Přemýšlejte, co všechno potřebujete vyřídit, než se přestěhujete. Když už jsme u toho, je dobré naplánovat přepis energií na původní adrese a vyřízení vypovězení nájmu/vyřízení prodeje nemovitosti.

Pořiďte si sadu na stěhování

Shánět krabice a obalový materiál je časově náročné. Naši stěhováci doporučují pořídit stěhovací sadu. Najdete v ní vše, co ke stěhování potřebujete. A nezapomeňte vzít několik krabic navíc. Také se vám budou hodit velké pytle na odpadky pro množství odpadu, které během stěhování vznikne. A také skvěle fungují pro rychlé zabalení věcí, jako je oblečení a boty.

stěhování

Zvažte, co přestěhujete

Rychlé stěhování vyžaduje rychlé jednání. Nestěhujte nepotřebné. Pečlivě své věci protřiďte. Nefunkční vybavení domácnosti vyhoďte. Nevyhovující oblečení a doplňky věnujte na charitu. A zbytek pečlivě zabalte do krabic a připravte na stěhování.

Objednejte si stěhováky

Pro rychlé stěhování se obraťte na tým stěhováků z Odnesto.cz. Náš tým má bohaté zkušenosti se stěhováním. S námi se vyhnete nepříjemnému stresu a shonu.