Ve kterém ročním období se stěhovat

Které roční období je ideální pro stěhování?

Každé roční období má své kouzlo a typické vlastnosti, které ovlivňují téměř každý aspekt toho, jak se cítíme a co děláme, i když si to často neuvědomujeme. To platí zejména u významných životních událostí, mezi které stěhování do nového domova rozhodně patří.

Roční období, během kterého se stěhujete, má velký vliv na to, jak celá akce proběhne a v jaké pohodě ji zvládnete. Výběr správného ročního období pro stěhování může být ale o něco složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Každé z ročních období má totiž své výhody a nevýhody, které se odrazí i na stěhování. Níže si přečtěte o kladech a záporech stěhování během jednotlivých ročních období, abyste si konečně dokázali definitivně odpovědět na otázku: Kdy se přestěhovat?

Stěhování na jaře


Jarní stěhování

Stěhování během jara sebou přináší rizika nevypočitatelného počasí. Také pokud máte děti školou povinné, může být jarní stěhování problém, jelikož na jaře se odehrávají nejrůznější zkoušky a podobně. Také změna školního kolektivu může být pro dítě stresující. Na druhou stranu, jaro je sezónou, kdy nejsou stěhovací firmy tak vytíženy, takže můžete dostat lepší cenu. Pokud je pro vás cena stěhování prioritou, měli byste stěhování v tomto období zvážit.

Letní stěhování

Léto je výhodné pro rodiny s dětmi, které v tomto období nechodí do školy, což vám dává flexibilitu při plánování i stěhování. Mezi plusy patří také příjemné stabilní počasí, takže během léta mají stěhovací firmy nejvíce zakázek. Díky tomu bývá stěhování v létě nejdražší a je jej třeba objednávat déle dopředu. Pokud se stěhujete svépomocí, dejte si během léta pozor na horké počasí, dělejte přestávky a pijte hodně tekutin.

Podzimní stěhování

Podzim je ideální doba na stěhování. Počasí je příjemné, není příliš horko ani příliš zima. Pokud však máte děti, mohlo by pro ně být stresující se během této doby přestěhovat, zejména pokud budou muset začít chodit do nové školy. Stěhování a nástup do nové školy může být pro děti obzvlášť stresující kombinací.

Stěhování v zimě

Zimní stěhování

Poptávka po stěhování je během zimy nejnižší z celého roku, zejména díky nepříznivému počasí a svátkům. To má za následek různé slevy u stěhovacích společností a také termíny bývají většinou volné. Nevýhodou však je počasí, které může stěhování značně znepříjemnit. Vaše věci byste měli během zimního stěhování důkladněji zabalit.

Bez ohledu na to, kdy se budete stěhovat, měli byste si pro tuto událost zvolit vhodného partnera. Naše stěhovací firma Odnesto.cz pomáhá rodinám přestěhovat se do jejich nového domova již dlouho. Díky tomu mají naši zaměstnanci dostatek odborných zkušeností k tomu, aby vás přestěhovali kdekoli v rámci ČR s co nejmenší námahou, ať je léto nebo zima.