Ekologické stěhování

Přestěhujte se ekologicky

Žít ekologicky šetrným životem je dnes pro mnoho lidí prioritou. Existuje mnoho různých způsobů, jak lidé těchto cílů dosahují. Někteří lidé nakupují potraviny bez plastových obalů, které zbytečně zatěžují přírodu. Jiní nakupují opakovatelně použitelné, nebo biologicky odbouratelné nákupní tašky, brčka a láhve na vodu. Jiní se dokonce věnují kompostování, aby lépe využívali odpad, který produkují.

Existuje mnoho způsobů, jak učinit každodenní život ekologičtějším. Stejně ekologicky se však můžeme chovat i ve výjimečných, jednorázových situacích, jakými je například stěhování. Zde je několik tipů, jak se přestěhovat s co nejmenším dopadem na životní prostředí.

Ekologické stěhování

Používejte ekologické, recyklované obaly

Abyste mohli bezpečně zabalit své věci, není nutné kupovat nové obalové materiály. Ve skutečnosti totiž již ve většině případů máte doma vše, co k balení potřebujete. Používání recyklovaných obalových materiálů znamená produkovat méně odpadu a to je vždy lepší. Můžete například sehnat lepenkové krabice v místních supermarketech. Rádi vám je dají zdarma, jelikož jim ušetříte náklady s jejich recyklací. Velmi pevné a vhodné na stěhování jsou například krabice od jablek či banánů.

Bezodpadové stěhování

Pokud se chcete přestěhovat zcela bezodpadově, využijte toho, co již máte doma. Místo krabic můžete zabalit své věci do různých nádob a boxů. Mezi věci, které můžete použít, patří kufry, tašky, koše na prádlo a podobně. Při balení buďte kreativní. Místo použití balicího papíru nebo bublinkových fólií přemýšlejte, co již máte a co by mohlo fungovat jako obal. Své věci můžete zabalit například do přikrývek, dek, prostěradel a podobně. Jako vycpávky použijte například polštáře.

Bezodpadové stěhování

Snažte se, aby každá fáze stěhování zanechala co nejmenší uhlíkovou stopu

Využijte každou šanci, jak učinit vaše stěhování ekologičtější. S tím souvisí i množství věcí, které budete stěhovat. Zbavte se co nejvíce věcí a darujte svým přátelům, známým nebo místní charitě vše, co nebudete potřebovat. Stěhovat méně věcí znamená menší množství použitého obalového materiálu a spotřebovaného paliva. Obalové materiály, které jste použili během stěhování, nevyhazujte, ale uložte si je pro budoucí stěhování. Pokud se v budoucnosti stěhovat neplánujete, věnujte je někomu, kdo je bude moci opět využít.

Stěhování je pro většinu lidí stresující proces. Nedělejte jej ještě obtížnějším tím, že se budete cítit provinile za to, jak vaše stěhování ublížilo planetě. Místo toho postupujte podle těchto tipů a spolupracujte se stěhovací firmou Odnesto.cz, která pracuje ekologicky a ochrana přírody pro ni není jen prázdným pojmem. Můžeme vám pomoci, aby se váš začátek v novém domově stal skvělým pro vás i pro životní prostředí!