Připravte se na stěhování

Několik snadných způsobů, jak se připravit na stěhování

Ještě před tím, než přijede stěhovací vůz, aby vás odvezl do nového domova, je potřeba toho hodně zařídit. Přestože jste si objednali profesionální stěhovací firmu, měli byste se na stěhování předem připravit. Níže najdete několik tipů, které vám celý proces stěhování zefektivní a usnadní.

Stěhovací krabice

Zbavte se nepotřebných věcí

 Čím méně toho budete mít, tím lépe a jednodušeji bude celé stěhování probíhat. Většina lidí má doma spoustu věcí, které by se „mohly někdy hodit“. Ve skutečnosti však většinou jen zabírají místo. Může to být například oblečení, které již nenosíte, či hračky, ze kterých vaše děti již vyrostly. Stěhování je ideální příležitostí pro inventuru vašeho majetku a zbavení se předmětů, které nepotřebujete. Vyřazené věci ale nemusíte vyhazovat. Nabídněte je vašim přátelům či sousedům, kteří pro ně mohou nalézt využití. V případě oblečení či hraček je můžete věnovat například místní charitě, která je rozdá potřebným.

Odstraňte z vašeho bytu překážky, které mohou bránit stěhovákům v práci

 Přestože jsou pracovníci stěhovacích firem vyškoleni v manipulaci a velkými a těžkými předměty ve stísněných prostorech, vždy je lepší zajistit co nejlepší průchod ke stěhovacímu vozu. Pomůže například vysazení dveří, nebo odstranění nejrůznějších překážek na schodišti domu, jako jsou botníky, skříňky, květináče a podobně.

Zálohujte data na vašich počítačích

I přes veškerou snahu může dojít během stěhování k poškození citlivé elektroniky, jako jsou například počítače. Zálohujte si proto to nejcennější – data. Data můžete uložit na záložní harddisk nebo do cloudového úložiště. Další možností jak snížit riziko poškození elektroniky, je najmutí profesionální stěhovací firmy, jako je například odnesto.cz, jejíž týmy jsou speciálně vyškoleny a stěhování elektroniky zvládají bez problémů.

Zálohujte si data z počítačů

Důkladně a viditelně označte předměty s vysokou hodnotou

Zřetelně označte cenné sběratelské předměty, předměty, ke kterým máte citový vztah a křehké předměty, jako je například elektronika. Těmto předmětům budou poté pracovníci stěhovací firmy věnovat zvláštní péči, aby nedošlo k jejich náhodnému poškození.

Předem zajistěte parkovací místo pro stěhovací vůz

Zajištění parkování je pro stěhování velmi důležité, jelikož na současných sídlištích je občas problém zaparkovat i malé auto, natož stěhovací kamion.

Dopředu naplánujte, co s dětmi a domácími mazlíčky

Během stěhování se manipuluje s těžkými předměty, což může být pro děti či domácí mazlíčky stresující a nebezpečné. Může být těžké je uhlídat a zabránit úrazu. Zvažte proto zajištění hlídání po dobu stěhování například u příbuzných či přátel. Pro domácí mazlíčky můžete použít i přepravní boxy.