Tipy pro úspěšné stěhování

Stěhování bývá obtížné a stresující, bez ohledu na to, zda si vše zajištujete sami, nebo si najímáte profesionální stěhovací firmu. Organizace, plánování a balení však nemusí být tak vyčerpávajícím procesem, pokud si je ulehčíte pomocí následujících rad. Prohlédněte si tento seznam 8 praktických triků, které celé stěhování výrazně usnadní a pomohou vám zůstat v klidu.

1. Před stěhováním ukliďte svůj nový domov

Pokud je to možné, věnujte čas tomu, abyste zašli do nového domova a řádně zde uklidili. Vyčistěte zejména kuchyň, koupelnu, ložnici atd. Příchod do čistého prostředí vás zbaví stresu a ušetří vám čas po dokončení stěhování.

Jak se úspěčně přestěhovat

2. Naplánujte si jídlo

Poslední věc, o kterou byste se chtěli v den stěhování starat, je jídlo. Naplánujte si proto předem, kde a co budete v den stěhování jíst. Ať už si připravíte sendviče na cestu nebo naplánujete jídlo v restauraci, měli byste to mít připravené a naplánované dopředu, abyste se v den stěhování nemuseli těmito věcmi zabývat.

3. Aktualizujte všechny své účty

Několik dní před stěhováním obešlete všechny úřady a instituce, od kterých vám chodí pošta, a aktualizujte svou adresu. Nezapomeňte na Finanční úřad, Správu sociálního zabezpečení, mobilního operátora a podobně.

4. Odstraňte důlky v koberci

Koberec, na kterém stál delší dobu nábytek, je v místě kde stály nožičky slehlý a obsahuje nepěkné důlky. V novém domově se vám nábytek zřídkakdy podaří umístit na stejné místo, aby to nebylo vidět.

Naštěstí můžete promáčkliny snadno odstranit umístěním kostek ledu. Poté co se rozpustí, pomocí lžíce zvedněte a načechrejte vlákna. Díky tomu bude váš koberec vypadat opět jako nový.

6. Chraňte křehké předměty

Pokud nemáte bublinkovou fólii, můžete snadno chránit křehké předměty pomocí starých novin nebo letáků, kterých má většina lidí doma dostatek.

Zvládněte stěhování bez stresu

7. Nepřeplňujte krabice

Krabice se zabalenými věcmi by neměla přesáhnout 25 Kg. Příliš těžké krabice nejen zvyšují šanci na zranění během stěhování, ale mohou se také roztrhnout vlastní vahou a ohrozit vaše věci.

8. Drobné předměty udržujte na jednom místě

Pokud rozebíráte jakýkoli nábytek, nezapomeňte uschovat všechny šroubky a součástky v označeném plastovém sáčku. Přilepte sáček na samotný nábytek nebo jej vložte do samostatné krabice a označte jej.

Vyberte si správnou stěhovací společnost

Nejvíce si stěhování usnadníte výběrem spolehlivé stěhovací firmy, která má dostatek zkušeností, aby vás přestěhovala rychle a za slušnou cenu. Jednou z nich je i odnesto.cz, která nabízí stěhování v rámci celé ČR za rozumné ceny. Před samotným začátkem stěhování k vám zadarmo vyšlou školeného pracovníka, který odborně posoudí objem stěhování a vypracuje pro vás nezávaznou cenovou nabídku.